zaszalay.pl

Sześć szybkich prac zespołowych w celu zaangażowania pracowników w pracę

Październik 29, 2017 ćwiczenia zespołowe 0
teamwork exercise

Komunikacja i pozytywne oddziaływania w miejscu pracy są podstawą wszelkich stosunków zawodowych. Niezależnie od tego, czy komunikujesz się z kolegą, menedżerem czy klientem, zawsze potrzebna jest skuteczna komunikacja. Nie tylko zmniejsza to zamieszanie i frustrację w biurze, ale pomoże również zaangażować pracowników.

Czasami trzeba zachęcać do komunikacji. Czasami skuteczne jest również ćwiczenie komunikacji. Badania pokazują, że ćwiczenia zespołowe nie tylko poprawiają komunikację i motywację wśród pracowników, ale także przyczyniają się do stworzenia bardziej spójnego i produktywnego środowiska pracy. Oto sześć odświeżających ćwiczeń, które pomogą Ci zachęcić do pracy zespołowej i komunikacji w biurze.

Stężenie

Jeśli Twój zespół poczuje się osłabiony i podkreśli, to zabawne ćwiczenie to świetny sposób na odświeżenie i pobudzanie ich. To nie wymaga dużo czasu, a zalecany rozmiar grupy to 10-20 osób.

Uczestnicy będą musieli utworzyć dwie równe linie naprzeciw siebie.

teamwork exerciseGra rozpoczyna się, gdy jedna linia się odwraca, dając drugą linię 40 sekund, aby zmienić 10 rzeczy na siebie. Może to obejmować cokolwiek z biżuterii lub odzieży zamienianej z innymi ludźmi, zwieszonymi sznurowadłami, różnymi włosami lub zegarkiem przełączanym lub dzwonkiem z drugiej strony. Wszystkie zmiany muszą być czymś innym, co inna grupa może zobaczyć.

Po 40 sekundach pierwsza grupa odwraca się i próbuje znaleźć wszystkie zmiany dokonane przez drugą grupę.

Gdy zmiany zostaną rozpoznane, grupy przełączają się, dając każdemu zespołowi możliwość wprowadzenia zmian.

Ta gra pobudzi umysły uczestników i wyzwanie ich pamięci. Włącz tę aktywność w przypadku braku energii.

Ochraniać torby skate

To ćwiczenie stanowi kolejny świetny sposób na odświeżenie i pobudzanie zespołu. To nie wymaga dużo czasu, ale potrzebuje kilku rekwizytów. W zależności od liczby grup, każda grupa będzie potrzebować torby na dobrą torbę wypełnioną pięcioma do sześciu przypadkowymi przedmiotami. Zalecana wielkość grupy może wahać się od 10-50 osób.

Forma grup składa się z trzech do ośmiu osób. (Im więcej grup, tym więcej czasu potrzebuje ta aktywność).

Podaj każdej grupie torbę z dobrą torbą.

Każda grupa musi utworzyć trzy minuty, używając wszystkich przedmiotów w swojej torbie na dobranoc. Kreatywność jest zachęcona, na przykład: długopis może być magiczną różdżką, zszywaczem może być mikrofon itp.teamwork exercise

Jako menedżer możesz pozwolić swoim grupom tworzyć własne skecze lub nadawać im tematy ogólne. Tematy powinny być związane z pracą, być może działają na spotkanie, proces lub wydarzenie.

Daj grupom około pięciu minut, aby wymyślić swoje skecze.

Każda grupa wykonuje.

Opcjonalny krok: grupy mogą głosować na grupę, w której uważają, że mają najlepsze wyniki. Zwycięską grupę można otrzymać od codziennego stroju na obiad.

Wskazówka: ważne jest, aby wszyscy członkowie grupy byli obecni na innych występach grupy.

To ćwiczenie to świetny sposób, aby zachęcić ludzi do wyjść poza strefy komfortu. Zachęca do pracy zespołowej, współpracy i pomaga ludziom czuć się bardziej komfortowo ze swoimi kolegami.

Sól i pieprz

Ta aktywność jest zabawna, doskonała do pobudzenia zespołu, a także doskonała jako ćwiczenia poznawcze. To nie zajmuje dużo czasu i wymaga kilku prostych materiałów, takich jak pióro, taśma i małe kartki papieru. Zalecana wielkość grupy może wahać się od 6-40 osób.

Arkusz papieru dla każdej osoby.

Jako menadżer wprowadź parę rzeczy, takich jak sól i pieprz, yin i yang, cień i światło, masło orzechowe i galaretkę, mysz Mickey i Minnie, samiec i samica, i tak dalej.

teamwork exerciseOddziel pary i napisz tylko jeden z nich na kawałek papieru. (Sól na jednym papierze, pieprz na zupełnie innym papierze).

Tę jedną kartkę z tyłu każdej osoby, upewniając się, że nie widzą.

Kiedy mówisz, idź, każdy musi chodzić pytając tak lub nie ma żadnych pytań, aby dowiedzieć się, jakie słowo oni przyklejoną do pleców.

Kiedy się dowiedzą, będą mogli znaleźć inną parę. Oboje usiądzie i poznają od trzech do pięciu ciekawych faktów.

Krok opcjonalny: parowanie przedstawia swoich partnerów i interesujące fakty, które dowiedzieli się o nich.

To ćwiczenie zachęci do komunikacji i kreatywności wśród uczestników. Uczenie się, jak zadawać właściwe pytania będzie wyzwaniem. Będzie również zachęcać do pracy zespołowej, ponieważ interakcja z innymi członkami zespołu jest konieczna.

Weź to czego potrzebujesz

To ćwiczenie to świetna akcja poznawcza, która nie zajmuje zbyt dużo czasu zespołu. Potrzebujesz tylko rolki papieru toaletowego lub dwóch, w zależności od rozmiaru grupy (można użyć groszy jako innej opcji). Zalecany rozmiar grupy to 10-30 osób.

Poproś wszystkich, aby siedzieli w kręgu.

Przechodzą wokół rolki papieru toaletowego lub gzymsów i powiedz im, aby zrobili tak dużo, jak myślą, że będą potrzebować, ale nie ujawniając, jakie przedmioty będą używane.

Jeśli Twoi pracownicy zadają kolejne pytania, po prostu odpowiedz na nie, „weź tyle, ile się zdecydujesz”.

Kiedy to się powiedzie, poproś ich o liczenie kwadratów, z których każdy ma.teamwork exercise

Idąc wokół kręgu, każda osoba musi podzielić się informacjami o sobie na każdy kwadrat papieru toaletowego lub grosza, którą wzięli. Jeśli więc ktoś ma 10 kwadratów, muszą podzielić się 10 faktami na siebie.

Wskazówka: Aby uniknąć używania 30 groszy lub kwadratów papieru toaletowego, można ustawić limit każdego elementu. Fakty nie muszą być długie ani czasochłonne.

Działanie to jest szczególnie korzystne, gdy zatrudnieni są nowi pracownicy. Zachęca do komunikacji, wiązania i pomaga uczestnikom dowiedzieć się więcej o swoich kolegach. Byłbyś zaskoczony, jaka prosta działalność może cię nauczyć o kimś, o czym myślałeś.

Poker

Nic nie łączy zespołu jak trochę przyjaznej rywalizacji. Po utworzeniu ligi w miejscu pracy możesz podzielić się różnymi działami, różnymi biurami itd. I zachęcić ich do grania ze sobą, aby zobaczyć, kto pojawia się na szczycie.

Jeśli chcesz, możesz nawet wyzwać pracowników rywalizujących firm i pracowników, na przykład pracowników sprzedaży przeciwko ich. To sprawia, że wszyscy twoi pracownicy zaczynają się wzajemnie w jednej chwili!

Niektóre miejsca pracy prowadzą kluby, które spotykają się w lokalnych kasynach, a wiele innych założyło kluby internetowe, w których pracownicy zbierają się w konkretnym stole do pokera teamwork exerciseonline, aby grać ze sobą i czerpać korzyści z obfitych kody bonusowe dostępnych w niektórych kasynach online. Ponieważ pokoje pokerowe online można uzyskać z dowolnego miejsca w kraju (lub nawet w dowolnym miejscu na świecie), pracownicy z różnych lokalizacji lub oddziałów mogą się spotkać w taki sposób, że po prostu nie mógłby inaczej.

Pracownicy, którzy chcieliby poznać poza pracą, ale którzy nie mogą z powodu opieki nad dziećmi lub innych zobowiązań mogą wreszcie dołączyć do zabawy i więzi z ich współpracownikami. Pokoje pokerowe pozwalają użytkownikom rozmawiać w czasie rzeczywistym, trochę jak „komunikatory internetowe” i umożliwiać użytkownikom dodanie swoich współpracowników i znajomych do „listy znajomych”, która automatycznie informuje ich, na którym stole współpracuje.

Łatwiej jest więc spotkać się i rozmawiać na wirtualnym czacie, niezależnie od ich fizycznej lokalizacji i osobistych okoliczności. Oprogramowanie jest całkowicie bezpłatne, a gracze mogą grać za „pieniądze”, a nie prawdziwe pieniądze, więc nikt nie musi czuć się wykluczony, ponieważ nie chcą ryzykować swoich ciężko zarobionych zarobków.

Ludzki węzeł

To zwoje mózgu jest śmieszne i naprawdę działa na budowanie zespołu, rozwiązywanie problemów i komunikację. Zajmie to około 15-30 minut w zależności od tego, jak dobrze wszyscy pracują razem. Nie są potrzebne żadne materiały. Zalecana wielkość grupy wynosi od 8 do 20 osób.

Poproś uczestników, aby stali w kręgu, ramię w ramię.

Powiedz wszystkim, aby umieścić prawą dłoń w powietrzu i złapać za rękę kogoś stojącego za okręgiem.

Teraz powiedz wszystkim, aby położyli lewą rękę w powietrzu i złapali rękę innej osoby.

Ktoś musi sprawdzić, czy wszyscy trzymają się za ręce dwóch różnych osób i że nikt nie trzyma ręki kogoś, kto stoi obok nich.

Celem gry jest rozwikłanie wszystkich bez naruszania kręgu.

Jeśli łańcuch jest uszkodzony, uczestnicy muszą zacząć od nowa.

WSKAZÓWKA: poinformuj, że ta gra wymaga casual clothing. Przypomnij innym, aby pamiętać o kolegach, zwłaszcza tych o pewnych ograniczeniach fizycznych.

To ćwiczenie okaże się niezwykle trudne i będzie opierać się na pracy zespołowej i komunikacji, bez której uczestnicy będą mieli ogromne trudności z pomyślnym wykonaniem zadania.

Teraz, gdy masz wiele opcji, nie bój się włączać tych czynności do biura. Nie tylko będziesz cieszyć się nim i korzystać z niego w znacznym stopniu, ale także Twoi koledzy i pracownicy. Nie zapomnij odsyłać do nas i dać nam znać, które ćwiczenia wykorzystałeś i czego się nauczyłeś od nich!